Punschkoppar och tumlare silver

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PUNSCHKOPPAR, TUMLARE, 6 dlr., silver, av varierande silversmeder, bland annat Dahlgren, Uppsala, Ahlström Södertälje, Johan Petter Ahlforss, Strängnäs, 1800-talets första hälft, höjd ca 4-6 cm, vikt ca 103 g

Stötskador, lagningar, bristningar

760160

2020-04-12