Punschkoppar och tumlare silver
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
PUNSCHKOPPAR, TUMLARE, 6 dlr., silver, av varierande silversmeder, bland annat Dahlgren, Uppsala, Ahlström Södertälje, Johan Petter Ahlforss, Strängnäs, 1800-talets första hälft, höjd ca 4-6 cm, vikt ca 103 g
Stötskador, lagningar, bristningar
760160
2020-04-12