Tallrikar 3 st porslin famille rose Kina

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina 1700-tal, famille rose, delvis med skuren kant, dekor av strödda blomster, blommor och träd samt delvis förgyllning, diameter ca 22-24 cm

Mikronagg varav 1 med äldre lagningar

760260

2020-04-13