Bordslampa Kina
Klubbat för:
850 SEK
1 500 SEK
BORDSLAMPA, porslin, i form av urna med lock, Kina, 1800-talets andra hälft, kanton-karaktär, dekor med emaljfärger med blommor och figurscener, höjd ca 45, diamater ca 25 cm
SAV garanterar ej funktionen, ej funktionstestad, Engelsk elkontakt, ytslitage
760321
2020-04-14