Bordslampa Kina

Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina

Klubbat för:

850 SEK

1 500 SEK

BORDSLAMPA, porslin, i form av urna med lock, Kina, 1800-talets andra hälft, kanton-karaktär, dekor med emaljfärger med blommor och figurscener, höjd ca 45, diamater ca 25 cm

SAV garanterar ej funktionen, ej funktionstestad, Engelsk elkontakt, ytslitage

760321

2020-04-14