3 Trädgårdsurnor 1900-talets andra hälft
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, stenmassa, 1960-tal, reliefdekor, varav en eftergjutning av dopfunt från medeltida kyrka, höjd ca 18, 38 resp 53, diameter 25, 36 resp 47 cm
Ingår i temaauktionen "Trädgård"
Bruks- och åldersrelaterad slitage
760335
2020-04-19