3 Trädgårdsurnor 1900-talets andra hälft

Klubbat för:

2 000 SEK

3 000 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, stenmassa, 1960-tal, reliefdekor, varav en eftergjutning av dopfunt från medeltida kyrka, höjd ca 18, 38 resp 53, diameter 25, 36 resp 47 cm

Ingår i temaauktionen "Trädgård"

Bruks- och åldersrelaterad slitage

760335

2020-04-19