Slaglåspistol
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
SLAGLÅSPISTOL, sk. Weinbergare, dubbelpipig s/s, Tyskland 1800-talets slut, stämplad med tillverkningsnummer 29, längd ca 20 cm
höger hane hakar upp sig i båda lägen , vänster hane i bakre läget
760413
2020-04-16