Ryttarpistol

Ryttarpistol
Ryttarpistol
Ryttarpistol
Ryttarpistol
Ryttarpistol
Ryttarpistol
Ryttarpistol
Ryttarpistol
Ryttarpistol
Ryttarpistol

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 400 SEK

RYTTARPISTOL, flintlås, 1700-tal, medelhavsområdet, helstock valnötskolv, skuren dekor, beslag i järn och mässing, kaliber 15 mm, längd ca 50 cm

, korrosion, lagningar, delar utbytta, ej fungerande lås, laddstake utskuren i framstock

760417

2020-04-16