Verner Panton VP-Globe
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VERNER PANTON, "VP-Globe", takarmatur, Louis Poulsen, Danmark, formgiven 1969, klotformad i plexiglas med metallreflektorer varav några lackerade i vitt, blått och rött, höjd 50 cm
Bruksslitage, repor, spricka, märken, två fästen saknas
760455
2020-04-14