Verner Panton VP-Globe

Verner Panton VP-Globe
Verner Panton VP-Globe
Verner Panton VP-Globe
Verner Panton VP-Globe
Verner Panton VP-Globe
Verner Panton VP-Globe

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VERNER PANTON, "VP-Globe", takarmatur, Louis Poulsen, Danmark, formgiven 1969, klotformad i plexiglas med metallreflektorer varav några lackerade i vitt, blått och rött, höjd 50 cm

Bruksslitage, repor, spricka, märken, två fästen saknas

760455

2020-04-14