Byrå Louis Seizestil

Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil
Byrå Louis Seizestil

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BYRÅ, omkring mitten av 1900-talet, louis Seizestil, fanerad med fletalet träslag, bl.a i mahogny samt riopalisander, väld form, skåpdörr med figurscen, beslag i bronserad metall, skiva i komposit med iinslag av marmor, höjd ca 100, 71x112 cm, nyckel finns

CITES-intyg för Riopalisander finns att hämta vid utlämningen

Bruksslitage

760580

2020-04-14