Slaglåsgevär Sellier & Co

Slaglåsgevär Sellier & Co
Slaglåsgevär Sellier & Co
Slaglåsgevär Sellier & Co
Slaglåsgevär Sellier & Co
Slaglåsgevär Sellier & Co
Slaglåsgevär Sellier & Co
Slaglåsgevär Sellier & Co
Slaglåsgevär Sellier & Co
Slaglåsgevär Sellier & Co
Slaglåsgevär Sellier & Co
Slaglåsgevär Sellier & Co
Slaglåsgevär Sellier & Co

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, franskt, 1800-talets första hälft, oktagonal räfflad pipa märkt Sellier U: Co A Paris, helstock med hornnäsa, kolv med kindstöd och kolvlåda, stålbeslag, längd ca 107 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Slitage, mindre spricka vid kolvhals

760604

2020-05-24