Olof von Dalin Sagan om hästen
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
OLOF VON DALIN, Sagan om hästen, utgifwen 1740. Stockholm (Peter Jör. Nyström, 1740), i senare marmorerat pappomslag
Boken är utrangerad från Gävle stadsbibliotek
Omslagen med revat titelbladet med nagg, fläckar, slitage och stämplar
760661
2020-04-17