Olof von Dalin Sagan om hästen

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

OLOF VON DALIN, Sagan om hästen, utgifwen 1740. Stockholm (Peter Jör. Nyström, 1740), i senare marmorerat pappomslag

Boken är utrangerad från Gävle stadsbibliotek

Omslagen med revat titelbladet med nagg, fläckar, slitage och stämplar

760661

2020-04-17