Anders Zorn, "Mot strömmen"
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), Mot strömmen - Against the Current, signerad Zorn samt signerad och daterad 1919 i trycket, etsning, 11,3x16,4 cm
LITTERATUR: Asplund 288, Hjert & Hjert 289, ZG 288,
760768
2020-04-12