George vicat Cole oljemålning
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEORGE VICAT COLE(1833-1893), tillskriven, landksap med får intill vattendrag, osignerad, a tergo tillskriven, olja på duk, 40x28 cm
Ställvist krafftigt slitage kring duk med färgbortfall, krackelyr samt ytlitage i form av smuts
760813
2020-04-14