Ask med lock Kina
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ASK MED LOCK, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, dekor av tupp vid krysantemum i emaljfärger, sepia samt järnoxid, kalligrafi med ett sigill, botten med märke, höjd ca 4, diameter 8,5 cm
Smärre slitage
760852
2020-04-15