Armband ringar manschettknappar silver

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARMBAND, förgyllt underhaltigt silver, rektangulära plattor med filigrandekor, längd 18,5 cm, MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, ARMRING, RINGAR, 4 st., HÄNGEN, 2 st., en i form av ett hjärta, KEDJA, BROSCH, stämplad Kalevala Koru, Helsingfors 1948, bl a med infattade turkoser, lapis lazuli, malakit samt en oinfattad agat resp. labradoritplatta, silver/sterlingsilver

Brosch ursprungligen ett hänge, broschsystem i oädel metall samt med tennlödning

760864

2020-04-14