Såsterrin Kina 1700-tal

Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal
Såsterrin Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SÅSTERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), med hänklar i form av vildsvinshuvud, dekor i underglasyrblått, höjd ca 10, längd 18 cm

Nagg, locket ej ursprungligen tillhörande

760905

2020-04-15