Matbord gustaviansk stil

Matbord gustaviansk stil
Matbord gustaviansk stil
Matbord gustaviansk stil
Matbord gustaviansk stil

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATBORD, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, rund skiva i 2 delar, iläggsskivor 3 st, stomme i ek och furu, polerad mahognyfanér, dekor med pärlstav runt sarg, ben med skuren dekor samt mässingsavslut, höjd ca 77, diameter 115 cm, iläggskivor ca 49,5 cm/st, maxlängd ca 263 cm,

Bruksslitage, smärre repor och slag, något rangligt, beslag medföljer och hämtas vid utlämning

760922

2020-04-14