Öronlappsfåtölj

Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj
Öronlappsfåtölj

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, med pall, 1920-tal, klotformade ben framtill, pall från Tingströms, modell "Casino", design Engtröm/Myrstrand, bränmärkt, stomme i ek, lös sits, omklädda är 2017, mönstrat möbeltyg med röd botten, fåtöljens rygghöjd ca 89, sitthöjd 38, sittdjup 55 cm, pallens höjd ca 35, 89x55 cm

Smärre bruksslitage, bruksspår på pallens tygklädsel, extra möbeltyg medföljer och hämtas vid utlämningen

760954

2020-04-14