Stolar jugend

Stolar jugend
Stolar jugend
Stolar jugend
Stolar jugend
Stolar jugend
Stolar jugend
Stolar jugend
Stolar jugend

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOLAR, 1 par, 1700-tal, provinsarbete, stomme i ek, skuren dekor, vitmålad, fast stoppad sits i furu, klädda i olika möbeltyg, båda med blommönster, sitthöjd ca 43, rygghöjd 87 cm

Synligt bruksslitage, ommålningar, färgvittring och bortfall, 1 lagning med träspackel

760971

2020-04-14