Parti porslin Kina
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PARTI PORSLIN, 12 delar, Kina, 1700-tal respektive 1800-tal, två kaffekoppar med fat, 4 cremekoppar med lock samt 4 cremekoppar utan lock, 2 skålfat på fot, höjd 3,5-10,5 cm.
Bruksslitage, nagg, sprickor, ett lock lagat.
761063
2020-04-20