Parti porslin Kina

Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina
Parti porslin Kina

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PARTI PORSLIN, 12 delar, Kina, 1700-tal respektive 1800-tal, två kaffekoppar med fat, 4 cremekoppar med lock samt 4 cremekoppar utan lock, 2 skålfat på fot, höjd 3,5-10,5 cm.

Bruksslitage, nagg, sprickor, ett lock lagat.

761063

2020-04-20