Grand Tour Souvenirer
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRAND TOUR SOUVENIRER, (2) 1800-talets slut, i form av Atlas, brons och senare monterad på en sockel i marmor (portor), orm i brons, stämpelmärkt R G Zimmermann, Atlas höjd (med sockel) ca 16 cm
Temaauktion: Grand Tour
Atlas ej komplett, slitage
761105
2020-04-12