Plakett Kina 1900-tal

Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PLAKETT, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, rektangulär form, dekor av flodlandskap med pagoder och figurer i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi med tre sigill, monterad i träram, ca 35x23 cm

761107

2020-04-16