Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKULPTUR, 1800/1900-tal, Grand Tour souvenir i form av den romerske kejsaren Marcus Aurelius, figuren i brons samt vit marmor, sockeln i marmor (breccia) den undre sockel i vit marmor samt röd (möjligen antico rosso), höjd ca 19,5 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Smärre nagg och slitage

761111

2020-04-12