Ulla Procopé Valencia kaffeservis med mera

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ULLA PROCOPÉ (1921-1968): kaffeservis med mera, 17 delar, porslin, "Valencia", Arabia, 1970-tal, 11 kaffekoppar med fat, 3 assietter, ljusstake, skärbräda samt medföljande 4 tefat och 2 kaffefat, 1 tekanna med lock (ND 102) höjd 12 cm

Något slitage, skärbräda med hårdare slitage.

761161

2020-04-13