Tapio Wirkkala vas och skålfat, Iittala
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, vas och skålfat, Iittala 1950-tal, skålfatet med graverad dekor av linjer påminnande om bladnerver, signerat T. WIRKKALA IITTALA, vasen med underfång i opalvitt, signerad TAPIO WIRKKALA IITTALA, skålfatets höjd 4 och längd 14 cm, vasens höjd 12,5 cm
Smärre repor
761172
2020-05-10