Flakonger 2 st, och vas 1800-talets slut
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
FLAKONGER & VAS, glas, sannolikt Frankrike, 1800-talets andra hälft, flakongerna med grön och opalvit glasmassa, slipad och förgylld dekor, höjd 11 och 14 cm, vasen av turkosblå glasmassa och handmålad samt tryckt dekor av barn och träd, höjd 26 cm
Smärre slitage
761173
2020-05-10