Flakonger 2 st, och vas 1800-talets slut

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

FLAKONGER & VAS, glas, sannolikt Frankrike, 1800-talets andra hälft, flakongerna med grön och opalvit glasmassa, slipad och förgylld dekor, höjd 11 och 14 cm, vasen av turkosblå glasmassa och handmålad samt tryckt dekor av barn och träd, höjd 26 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

761173

2020-05-10