Skandinaviens fiskar
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM VON WRIGHT, Skandinaviens fiskar målade efter lefvande exemplar och ritade på sten. hft 1-5 Ekström ca 10 litograferade planscher finns med, Stockholm,1836-38
Boken är utrangerad från Gävle stadsbibliotek
Ej kompletta, har delvis släppt i bindningen, nagg slitage, fläckar
761286
2020-04-17