Spegellampett
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft, bronserad samt förgylld dekor, krön i pastellage, avtagbar ljusarm i mässing för 2 ljus, mått ca 70x48 cm
Åldersrelaterat slitage, pastellage med spricka,
761373
2020-04-15