Skrivbord nyrenässans
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft, nyrenässans, fanerad i mahogny, svarvade ben, skivan med läderdel i brunt, två lådor i sarg, draghandtag i mässing, höjd ca 77, 104x60 cm
Bruksslitage, nyckel saknas, ena låshuset saknas, repor och avslag förekommer, ställvis blekt på skivan
761433
2020-04-16