Skrivbord nyrenässans

Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans
Skrivbord nyrenässans

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKRIVBORD, 1900-talets första hälft, nyrenässans, fanerad i mahogny, svarvade ben, skivan med läderdel i brunt, två lådor i sarg, draghandtag i mässing, höjd ca 77, 104x60 cm

Bruksslitage, nyckel saknas, ena låshuset saknas, repor och avslag förekommer, ställvis blekt på skivan

761433

2020-04-16