Vas Lars Kjellander Kosta "Tre rosor"
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LARS KJELLANDER, " Tre rosor", vas, Kosta, sannolikt 1910-tal, rikligt rutslipad och graverad dekor av rutor och rosor, tandad mynning, oktogonal slipad fot, höjd 31 cm
Obetydligt slitage
761540
2020-05-10