Vas Lars Kjellander Kosta "Tre rosor"

Vas Lars Kjellander Kosta
Vas Lars Kjellander Kosta
Vas Lars Kjellander Kosta
Vas Lars Kjellander Kosta
Vas Lars Kjellander Kosta
Vas Lars Kjellander Kosta
Vas Lars Kjellander Kosta
Vas Lars Kjellander Kosta

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LARS KJELLANDER, " Tre rosor", vas, Kosta, sannolikt 1910-tal, rikligt rutslipad och graverad dekor av rutor och rosor, tandad mynning, oktogonal slipad fot, höjd 31 cm

Obetydligt slitage

761540

2020-05-10