Ripsmattor 6 st tidigt 1900-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RIPSMATTOR, 6 st, tidigt 1900-tal, olika mönster och färgställningar, 100x60, 154x56, 380x64, 100x58, 135x60, 226x60 cm (de två sista måtten är från mattor i samma utförande).
Bruksslitage, ställvis hårdare samt en del lagningar finns.
761660
2020-04-17