Ripsmattor 6 st tidigt 1900-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RIPSMATTOR, 6 st, tidigt 1900-tal, olika mönster och färgställningar, 100x60, 154x56, 380x64, 100x58, 135x60, 226x60 cm (de två sista måtten är från mattor i samma utförande).

Bruksslitage, ställvis hårdare samt en del lagningar finns.

761660

2020-04-17