Taklampa A1998 design Paavo Tynell
Klubbat för:
500 EUR
Utropspris
700 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, A1998, Taito, 1900-talets mitt, mässing och målad metall, skärm i tyg, justerbar hissmekanism, bär tillverkarens stämpel, diameter 60 cm.
Åldersrelaterat slitage, kompleteringar. Bländskyddet liten skada, ej funktionstestad.
761688
2020-04-19