Taklampa A1998 design Paavo Tynell

Klubbat för:

500 EUR

Utropspris

700 EUR

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, A1998, Taito, 1900-talets mitt, mässing och målad metall, skärm i tyg, justerbar hissmekanism, bär tillverkarens stämpel, diameter 60 cm.

Åldersrelaterat slitage, kompleteringar. Bländskyddet liten skada, ej funktionstestad.

761688

2020-04-19