Skulptur Songye Kongo

Skulptur Songye Kongo
Skulptur Songye Kongo

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

3 500 SEK

SKULPTUR Songye, Kongo, 1900-talets första hälft, skuren i trä med rester av svärta, samt horn, kopparring, tråd och fjädrar, höjd ca 42 cm

Proveniens: Inköpt på De Zwaan Auctions, Amsterdam, 2018

Torrsprickor, slitage

761709

2020-04-16