Max Walter Svanberg färglitografi handkolorerat
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAX WALTER SVANBERG (1912-1994): Under solens kjolar lockar det spetsprydda skötet, signerad Max Walter, numrerad LXXXV/C, färglitografi med handkolorerat bladguld, bildyta 26,5x23 cm
PROVENIENS
Köpt på Stockholms Auktionsverk, 16 april 1975, nr 5020
761732
2020-05-10