Max Walter Svanberg färglitografi handkolorerat

Klubbat för:

4 000 SEK

3 000 SEK

MAX WALTER SVANBERG (1912-1994): Under solens kjolar lockar det spetsprydda skötet, signerad Max Walter, numrerad LXXXV/C, färglitografi med handkolorerat bladguld, bildyta 26,5x23 cm

PROVENIENS
Köpt på Stockholms Auktionsverk, 16 april 1975, nr 5020

761732

2020-05-10