Vaser 3 st Bengt Edenfalk

Vaser 3 st Bengt Edenfalk
Vaser 3 st Bengt Edenfalk
Vaser 3 st Bengt Edenfalk
Vaser 3 st Bengt Edenfalk
Vaser 3 st Bengt Edenfalk
Vaser 3 st Bengt Edenfalk

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BENGT EDENFALK, vaser 3 st, Kosta och Skruf, 1970-/80-tal, vaserna från Skruf i blå och grön spräcklig glasmassa samt sexkantig form med underfång i blått, signerade Edenfalk Skruf, vasen från Kosta i blågrått underfång med dekor av spiralvridna linjer, signerad Kosta 48366 Edenfalk, även etikettmärkt, höjd 20, 22 och 23 cm

761818

2020-05-10