Kaffeservis 3 delar silver Oscar L. Olausson 1956

Klubbat för:

3 400 SEK

4 000 SEK

OSCAR L. OLAUSSON, kaffeservis, 3 delar, stämplar Oscar L. Olausson, Stockholm 1956 (sockerskålen 1955), design och stämelsignerad O.L. Olausson, oval form, kaffekannan med läderflätad silverhänkel, lockknopp i form av blomma, vikt 920 g

761934

2020-05-10