Servis Ostindia Rörstrand
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RÖRSTRAND, "Ostindia", 72 st servisdelar, bestående av: 8 mattallrikar, 10 efterrätt, 5 djupa, 10 assietter, bringare, 5 uppläggningsskålar, 2 karotter med lock, såsbåt, 5 uppläggningsfat, 2 soppskålar med lock, 2 äggkoppar, 3 skålar med lock, 7 koppar, 9 fat samt saladière med hänkel
Nagg, missfärgningar, lagningar samt krackeleringar förekommer
761973
2020-04-21