Fåtölj Stanford av Folke Ohlsson

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

FOLKE OHLSSON, fåtölj m. pall "Stanford", DUX, formgiven 1960, stomme i teak, klädd i röd/gul textil, rygghöjd ca 93, bredd ca 79 cm

Zustandsbeschreibung

Senare band till nackkudde, smärre slitage, smärre kanstött / repor förekommer

761988

2020-04-17