Sekretärskåp

Sekretärskåp
Sekretärskåp
Sekretärskåp
Sekretärskåp
Sekretärskåp
Sekretärskåp
Sekretärskåp
Sekretärskåp
Sekretärskåp
Sekretärskåp
Sekretärskåp
Sekretärskåp
Sekretärskåp
Sekretärskåp

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SEKRETÄRSKÅP, allmoge, 1800-tal, tvådelat, med lådor och hyllor, nyckelplåtar och handtag i brons, senare bemålning, nyckel saknas, höjd ca 193, bredd 100 samt största djup 50 cm

Renoverat och kompletterat, en knopp till nedre delns låda saknas, den andra sitter löst, bruks och åldersrelaterat slitage,

762013

2020-04-17