Gustaf Möllenborg såsslev i silver

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUSTAF MÖLLENBORG (1823-1850), (2) Soppslev samt såsslev, soppslev i delvis förgyllt silver samt valbard i skaftet, stämplad 1831, medföljer såsslev, England, stämplad 1790, med familjen Tranefelts vapen, längd ca 41 sam t17, vikt på den mindre ca 45 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

762027

2020-04-17