Kina Kangxi Famille verte

Kina Kangxi Famille verte
Kina Kangxi Famille verte
Kina Kangxi Famille verte
Kina Kangxi Famille verte
Kina Kangxi Famille verte
Kina Kangxi Famille verte
Kina Kangxi Famille verte
Kina Kangxi Famille verte

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VASER, 2 st, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), famille verte, dekor av blommor i emaljfärger och järnoxid, höjd ca 20- 21,5 cm

Lagningar på båda vasernas mynningar. Smärre slitage

762122

2020-04-14