Stekfat, flintgods, England

Stekfat, flintgods, England
Stekfat, flintgods, England
Stekfat, flintgods, England
Stekfat, flintgods, England
Stekfat, flintgods, England
Stekfat, flintgods, England
Stekfat, flintgods, England
Stekfat, flintgods, England

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STEKFAT, (4 dlr), 1800-tal, England, ur serien "Falconer", flintgods bestående av 3 stekfat samt 1 karott m. lock, dekor av jaktmotiv och blommor under olika årstider, största fatets mått ca 50 x 40 cm,

åldersrelaterat slitage, krackelering, smärre repor och märken, mikronagg kan förekomma

762134

2020-04-18