Spegelbyrå
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGELBYRÅ, empirestil, 1900-talets första del, skuren dekor, vippbar spegel, lådinredning, gråmålad, bronserad, bredd 145, djup 60, höjd 152 cm, tillverkad av möbelsnickare Almgren, Helsingborg
Proveniens: i familjen Almgrens ägo sedan tillverkning
Senare bemålad, Bruksslitage, smärre färgbortfall
762211
2020-04-14